O nás

Iniciatíva Voda pre všetkých vznikla v auguste 2022 ako reakcia na nečinnosť ministerky regionálneho rozvoja Remišovej. Začali sme s prieskumom medzi starostami a starostkami, návštevami postihnutých obcí a komunikáciou s Výskumným ústavom vodného hospodárstva. Otvorený list s podpisom niekoľkých desiatok starostov a starostiek odštartoval verejnú diskusiu medzi ministerkou Remišovou a ministrom životného prostredia Budajom. Dnes, keď je Progresívne Slovensko parlamentnou stranou, máme spracované dôkladné vyhodnotenie súčasného stavu v rámci Slovenskej republiky. Pravidelne organizujeme diskusné stretnutia so starostami dotknutých obcí a z našej pozície poslanca a poslankyne vyvíjame maximálny tlak na vládnu koalíciu, najmä na ministrov Rašiho a Tarabu.

 

Jana Hanuliaková

Vyštudovala som marketingový manažment, verejnú politiku a správu. Posledných 10 rokov sa aktívne popri práci venujem komunálnej politike a rozvoju samosprávy. Snažím sa podieľať sa na verejnoprospešných projektoch, ktoré prinášajú hodnoty a menia našu spoločnosť k lepšiemu. Moje úsilie je zamerané na to, aby sme zo Slovenska urobili modernú, tolerantnú a úspešnú krajinu. Verím v potenciál ľudí a regiónov, a nechcem sa prizerať, ako nevyužívame dostupné príležitosti.

Sleduje ma na Facebooku a Instagrame 

 

 

 

Michal Sabo

Som bývalý moderátor, publicista a environmentálny aktivista. V roku 2020 som bol spoluiniciátorom prvej slovenskej klimatickej petície, ktorú podpisom podporilo vyše 120-tisíc Sloveniek a Slovákov. Popri adaptácii na zmenu klímy sa dlhodobo venujem udržateľnosti, obehovému hospodárstvu a duševnému zdraviu. Z pozície poslanca bojujem za to, aby sme takéto krásne a dôležité veci na Slovensku viac nemuseli robiť napriek štátu – ale aby sa pre nás stal partnerom, ktorému tiež záleží na zelenej budúcnosti pre nás všetkých.

Sledujte ma na Facebooku a Instagrame